niedziela, 6 marca 2011

Kupiec Poznański

Co robi przeciętny Poznaniak w centrum handlowym? Oczywiście ogląda, kupuje, przymierza się do kupna albo o nim tylko marzy. Co robią myślący inną półkulą twórcze osoby? - Jak upiększyć otoczenie. Każda wystawa jest rejestrowana i analizowana czy tego się chce, czy nie. Weryfikacja. Na temat gustów się nie dyskutuje, więc nawet nie poruszam tego tematu. Natomiast na temat zieleni można dyskutować zawsze!

I taki temat Ogrody Inspiracji podjęły jeszcze jesienią, organizując zieleń dla Kupca Poznańskiego, który z okazji swoich urodzin chciał odświeżyć swój image. Choć warunki w centrach handlowych są ciężkie dzielny Zamiokulkas po tak długim czasie wciąż ma się bardzo dobrze.
Niestety czasem roślinom wcale nie pomagamy. Wydaje nam się, że papierek i guma do żucia wcale roślinom nie przeszkadzają, bo nie krzyczą wtedy na nas. Nie boli ich poparzenie resztkami kawy czy herbaty i nie piszczą, że mają plamę na zieleni. Nie lecą im łzy, gdy urywamy im gałązki.
Jednak należy się im szacunek, bo gdyby nie rośliny smutny byłby wiosenny spacer! W centrum miasta każdy, nawet najmniejszy fragment żywej zieleni cieszy oko i ratuje nas przed szkodliwym działaniem czynników środowiska miejskiego. Pamiętajmy o tym przechadzając się po centrach handlowych i zaniedbanych skwerach i zastanówmy się jaki my możemy mieć pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Przecież już wkrótce zacznie się czas upiększania balkonów i tarasów kwiatami jednorocznymi!


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

No no no:)

Prześlij komentarz