OfertaOgrody inspiracji nie inspirują się tym, co widać w przeciętnym ogrodzie. Ogrody Inspiracji to ta grupa ogrodów, skwerów czy balkonów, które mają się wyróżniać.  To ogrody, które cieszą, dają Ci zapach i  wytchnienie. To ogrody, które nie nudzą. Inspirują – oryginalną szatą roślin, niezwykłym wyglądem, zmianą.

Nasze usługi:

Projektowanie terenów zieleni


Osiedlowej - zadrzewienia, place zabaw, układ funkcjonalny ścieżek, kamuflowanie miejsc roboczych - czerpni powietrza, śmietników itp.


 Wokół firm - tworzenie prostych w pielęgnacji, ale charakterystycznych aranżacji zieleni, logo firmy z roślin, kompozycji nawiązujących do barw firmy.


Ogrodów prywatnych – o indywidualnym charakterze, szytym na miarę potrzeb mieszkańców.


Fragment projektu. Poznań.
Parków - zarówno prywatnych jak i publicznych, o charakterze dopasowanym stylistycznie i gatunkowo do miejsca i otaczającego krajobrazu. Tworzymy tereny spacerowe przy dużych posesjach, domach weselnych, zajazdach i gospodarstwach agroturystycznych.


Ogrodów zimowych - Zieleń dostosowana do dwóch typów ogrodów zimowych - ogrzewanych i nieogrzewanych; pomoc w wyszukaniu optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych i instalacyjnych.


Tarasów, balkonów i loggii - ubieranie zielenią w przestrzeni mikro i tworzenie uroczych zakątków - oaz spokoju na każdym piętrze aż po dach.


Zieleni we wnętrzach - ozdabianie wnętrz nie tylko żywą roślinnością, ale także dobór bukietów i kompozycji z innych elementów martwej natury, pomoc w doborze stylistyki donic.


Zakładanie i pielęgnacja terenów zieleni1.      Zakładanie terenów zieleni


Zajmujemy się kompleksowym zakładaniem terenów zieleni - od projektu, poprzez przygotowanie terenu, zgody, inwentaryzacje, aż po pielęgnację już założonych ogrodów czy parków.

2.      Projektowanie i zakładanie systemów nawadniania

Podczas zakładania. Poznań.
Dla Twojej wygody zaproponujemy odpowiedni na Twoją kieszeń system nawadniania. Doradzimy, który z systemów będzie optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem – może drenaż, a może wcale nie będzie takiej potrzeby – zajmiemy się również tą kwestią.

3.      Inwentaryzacja terenów zieleni i pomoc w przygotowaniu wniosków o wycinkę drzew

Przygotujemy profesjonalną inwentaryzację terenu pod wycinkę drzew, wypiszemy wniosek, będziemy obecni na kontroli z Wydziału Ochrony Środowiska. Wszystko po to, aby teren pod planowaną inwestycję przygotować bezstresowo, szybko i sprawnie, a przede wszystkim - zgodnie w prawem.

4.      Przygotowanie terenu

Zorganizujemy wywóz śmieci, gruzu i innych niepotrzebnych rzeczy z terenu przeznaczonego na zieleń.

5.      Rewaloryzacja historycznych założeń ogrodowo – parkowych

Odtwarzanie starych założeń ogrodowych to wyzwanie zarówno dla historyków jak i dla współczesnych projektantów zieleni. Nasze doświadczenie, m.in. w pielęgnacji odrestaurowanego parku przy Pałacu w Mierzęcinie pomoże cofnąć się w czasie i odtworzyć zieleń w innych historycznych miejscach.

6.      Ogrodowe metamorfozy

To propozycja dla tych, którzy posiadają już swój zielony fragment, ale pragną poprawić jego estetykę, wyrównać proporcje, stworzyć nietuzinkowe kompozycje roślinne. 

7.      Pielęgnacja terenów zieleni

Zadbamy, aby Twój ogród wyglądał zawsze pięknie, nawet gdy Ty odbywasz podróż dookoła świata. Chcemy, byś był spokojny, a Twój ogród zadbany.


Warsztaty z projektowania ogrodów


Mając na uwadze potrzeby ogrodowych maniaków stworzyliśmy specjalnie dla nich warsztaty z projektowania ogrodów.
W zależności od edycji tematyka zajęć jest dostosowana do zainteresowań i możliwości  czasowych uczestników.


Zobacz jak wyglądały warsztaty w gminie Rokietnica i Tarnowo Podgórne.


Zapytaj o warsztaty w Twojej okolicy!

Dodatki do wnętrz i ogrodów

Rozszerzyliśmy zakres urządzania otoczenia o duże wazy, zarówno do wnętrz, jak i ogrodów.
Wazy pochodzą z Indonezji i  już wkrótce będzie można oglądać je na stronie internetowej.

Już dziś możesz poprosić o ofertę i zamówić wazy, jeśli chcesz wzbogacić swoje otoczenie o coś nowego.

Wazy na terenie Wielkopolski możemy dostarczyć własnym transportem.

Transport 

Masz problem przy realizacji ogrodu z ciągłym jeżdżeniem do szkółki i pakowaniem na siłę do auta po kilka roślin?
Dla Twojej wygody możemy dostarczyć do Twojego ogrodu materiały do jego tworzenia takie jak , rośliny, ziemię ogrodową, tłuczeń czy elementy małej architektury.

Szczegóły ustalane są indywidualnie na dogodnych dla obu stron warunkach.
Skontaktuj się z nami.