niedziela, 11 marca 2012

Pomysły na wiosenny spacer

Wiosna zapukała do nas na dobre. Kolorowe główki krokusów spoglądają na nas spmiędzy golutkich jeszcze rabat.


Warto wybrać się na spacer w poszukiwaniu wiosennych piękności.
Kto ma ochotę wybrać się na wycieczkę kawałek za Poznań koniecznie odwiedzić musi Śnieżycowy Jar, który właśnie przeżywa białe oblężenie.

Zdjęcie autorstwa Moniki Tworzydło lub Ewy De Mezer sprzed  kilku lat.

Zdjęcie autorstwa Moniki Tworzydło lub Ewy De Mezer 

Zdjęcie autorstwa Moniki Tworzydło lub Ewy De Mezer 

Piękny bukowy las porastają miliony białych kwiatuszków, nadając mu malowniczy i romantyczny charakter. W sam raz na wiosenne romanse ;)

Tuż po śnieżycach, około 2-3 tygodni później, zachęcam do spaceru po parku przypałacowym w Radojewie, zwany Kokoryczowym Gajem.


Tam podziwiać można przecudne fioletowe kwiatuszki, zwane kokoryczką. Znajdziemy tam także dorodne platany nad stawem oraz ślady dawnych mieszkańców pałacu w postaci kamiennych nagrobków.

W obu miejscach powędrować można aż nad brzeg Warty. 

2 komentarze:

Giga pisze...

U mnie krokusy jeszcze nie pokazały swoich kwiatków :-(. Miejsca, o których piszesz pewno są urocze. Pozdrawiam. ( Jak możesz, to pozbądź się weryfikacji obrazkowej do umieszczania komentarzy. Literki są trudno czytelne i czasami, jak się nawet je dobrze wpisze, to i tak trzeba powtarzać. To tylko moja prośba :-) ).

Kasia pisze...

Dzięki za radę! Generalnie mam problem z komentarzami. Sama nie mogę ich dodawać na innych blogach a żeby się zalogować na swoje konto muszę nieźle kombinować. Coś Google ostatnio płata figle:)

Prześlij komentarz