niedziela, 6 marca 2011

Ogrodowe zabawy!

Ogród to miejsce zabaw. Czas uprzyjemniają sobie tu i dorośli i dzieci. Ta mniejsza grupa użytkowników to dopiero wyzwanie!
Dzieci szybko wyrastają z przygotowanych im zabawek. Nie zawsze też stać nas na takie częste zmiany. Ale ogród to miejsce nieskończonych pomysłów na tworzenie szybko i z frajdą dla całej rodziny zabawek tymczasowych.
Jednym z najlepszych sposobów na zabawy ruchowe jest...TOR PRZESZKÓD!
I do tego wystarczy nam jedynie trochę wyobraźni, żeby krzesła ogrodowe przemieniły się w tunele, kosz na drewno z poręczą- bazą do przeciskania się (mieści się też drobny dorosły człowiek, a śmiechu wtedy jest po pachy- zwłaszcza jak utknie!). Wąż ogrodowy to równoważnia, a deska i klocki drewna na opał to doskonała ruchoma równia pochyła!
Doskonała dla całej rodziny jest również gra zręcznościowa zwana serso. W zależności od ustawienia trzeba trafić piłeczkami do umieszczonych koszy, lub obręcze wrzucić na odpowiedni słupek. Oczywiście wystarczy nam zwykła piłka i kosz na grzyby.
Zanim wydamy krocie na zabawki, na których dzieci bawią się same, stwórzmy im tańszą wersję rodzinną! Skorzystają na tym wszyscy, plus kieszeń rodziców:)
Zatem...rozglądajcie się! Zabawki są wszędzie!
Więcej zabaw w ogrodzie już wkrótce. Zapraszam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz