wtorek, 15 lutego 2011

Wiosenna aura

Patrzę i myślę co widzę:  Brak śniegu, więcej słońca, intensywne powiewy wiatru. czuję, że nieodwołalnie zbliża się moja ulubiona pora roku: wiosna. Wprawne oko, zanim zakwitną rośliny ozdobne, zauważy wpierw złote kwiatki podbiału, bialutkie kwiatuszki gwiazdnicy czy fioletowe drobinki przetacznika.
Już się nie mogę doczekać kiedy lód w poidełku zamieni się w urocze SPA dla wróbelków i zwabionych blaskiem wody sroczek.
Niech natura będzie dla Was pierwszą inspiracją przy tworzeniu ogrodu. Wczujcie się w jej rytm, poobserwujcie jakich gości macie najczęściej wokół domu i stwórzcie im przyjemne zakątki, by chętnie do Was powracali.
Jeszcze kilka lat temu poszukując poidła dla ptaków trzeba było nieźle się natrudzić. Zwłaszcza, gdy chciało sie mieć pewność, że będzie ono wykonane z materiału, którego nie zwieje wiatr. Na zdjęciu wyproszone poidełko u kamieniarza wykonane z piaskowca. Niestety trudno przybiec z aparatem kiedy właśnie ptaki urządzają sobie w nim kąpiel. Może uda się w tym roku, bo jest to iście rozkosz dla oka :D

Prócz ptaków warto przyciągnąć do siebie jeże. Wystarczy wstawić niewielkich rozmiarów drewnianą skrzyneczkę, wyściełać i przykryć drobnym chrustem i wstawić pomiędzy krzewami. Taki pomocnik zjadający larwy szkodników przyda się w każdym ogrodzie!

4 komentarze:

GAJA pisze...

Witaj Poznanianko i krajanko! Ty zostałaś, ja wyemigrowałam...Piękne to poidło. Sama nbyłam kamionkowe na giełdzie staroci za grosze i świetnie się spisuje, a ja lubię ptaki w ogrodzie.
Pozdrawiam wreszcie wiosennie.

Espresso pisze...

Podoba mi się to poidełko,chętnie wstawiłabym takie u siebie.
Gdzie można takie kupić?

Kasia pisze...

Przepraszam, że z tak wieeelkim opóźnieniem. Poidło jest wykonane z piaskowca i udało się je kupić u kamieniarza na Podolanach w Poznaniu przy ul. Lutyckiej. Niestety było wyproszone, bo ktoś po prostu nie odebrał indywidualnego zamówienia. Ptaszek jest dodany. takie ptaszki można kupić praktycznie w każdym centrum ogrodniczym i wstawić do misy z wodą. Chyba działa, bo ptaki podlatują nawet gdy jesteśmy w pobliżu:)

Anonimowy pisze...

Might I actually inquire if you are from Queensland? You will could be seen as a good Hawaiian :0)
My web-site : Background Investigation

Prześlij komentarz